Pazar , 26 Mart 2023

24 Ekim günü Köln’de Ankara katiamı protesto edilecek

 Almanya’nın bir çok şehrinde, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara`da emek, barış ve özgürlük için toplanan insanlara  yönelik yapılan katliamı  protesto yürüyüşleri ve anma etkinlikleri devam ediyor.  ”Birleşik Haziran Hareketi Almanya”  tarafından düzenlenen  ve  24 Ekim Cumartesi günü, Köln Ebertplatz’ta, Saat 14:30  başlayacak olan  yürüyüşle ilgili olarak basına gönderilen açıklamada şu görüşlere yer verildi.

Afiş_BHH
”10 Ekim 2015 tarihinde Ankara`da emek, barış ve özgürlük için toplanan onbinlerce insanımıza yönelik yapılan alçakça bombalı saldırı sonucunda, 100`ün üzerinde kişi yaşamını yitirmiş, yüzlercesi de yaralanmıştır. Türkiye’yi mezhepçi faşist bir diktatörlüğe doğru sürükleyen Erdoğan-AKP yönetimi bu saldırının sorumlusudur. Besledikleri, ülkemizi savaş üssü haline getiren bu kanlı çeteciler, yaşamı, özgürlüğü kanla ve ölümle susturmaya çalışmaktadır. Bu saldırı, sadece miting alanında toplanan grup ve kişilere değil; özgürlük, barış, kardeslik demokrasi isteyen bütün emekçilere, bütün demokratlara, bütün sol güçlere, bütün cumhuriyetçilere, özgürlük ve adalet arayan bütün insanlara yöneliktir. 7 Haziran seçimlerini kaybeden, 1 Kasım seçimlerinden de umudunu kestiği anlaşılan Erdoğan-AKP liği; yeniden yapılandırdığı Kontrgerillayı harekete geçirerek kanlı bir kaos planını devreye soktu. Ankara Katliamı, bu kanlı kaos planın bir sonucudur. Bombayı kimin koyduğu önemli değildir. Siyasi sorumluluğun kimde olduğu önemlidir. Ancak her şeye rağmen kazanan yaşam, barış ve özgürlük olacaktır. Amaçları, korkuyu toplumsalaştırıp bütün ülkeye yaymaktır. Hedefleri, gerici faşist diktatörlük girişimlerinin önündeki engelleri kaldırmaktır. Yanılıyorlar! Yapamayacaklar! Çünkü bizler zorbalığa boyun eğmeyecek ve teslim olmayacağız! Bu katliamın hesabını sorumlularından soracağız. Bir kez daha söylüyoruz, görülmemiş hesap kalmayacak! Bazı kardeşlerimiz ve yoldaşlarımız Ankara Garı’nın önünden o beyaz atlara binip gitseler bile, o güzel insanlar bu ülkede tükenmeyecek. Ne yaparlarsa yapsınlar, panzerleri, tomaları ve bombalarıyla saldırsalar da biz bu toprakları “demirin tuncuna, insanın picine” bırakmayacağız!”

ANKARA KATLİAMINI PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ
DEMONSTRATION GEGEN DAS MASSAKER IN ANKARA
24.10.2015 Cumartesi / Samstag, Saat 14.30 Uhr
Ebertplatz – KÖLN
Acımız da büyük! Öfkemiz de!
YASTAYIZ! İSYANDAYIZ!
Düzenleyen: Birleşik Haziran Hareketi Almanya

 

About Mustafa Akpolat

Check Also

Resmi kayıtlara göre 111 kişinin hayatını kaybettiği Maraş Katliamı üzerinden 41 yıl geçti.

Maraş’ta 19-24 Aralık  1978  tarihlerinde kontrgerilla destekli sağcılar, çevre köy ve ilçelerden çağırdıkları silahlı grupların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir